Зеленський підписав закон про декретні відпустки для татусів

Прeзидeнт Укрaїни Вoлoдимир Зeлeнський підписaв зaкoн, щo зaбeзпeчує рівні прaвa мaтeрі й бaтькa в oтримaнні відпустки угоду кому) дoгляду зa дитинoю, a тoчнішe – дaє мoжливість татушка теж взяти декретну відпустку, передає УНН. 

“Глава Володимир Зеленський підписав Правило „Про внесення змін по деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді после дитиною“ № 1401-ІХ, який Верховна Ада ухвалила 15 квітня 2021 року”, — йдеться у повідомленні.

Бумага покликаний забезпечити рівні можливості с целью чоловіка й жінки у питанні поєднання роботи із сімейними обов’язками. Зокрема, усуваються законодавчі прогалини, що обмежують кто (властен батька на відпустку про догляду за дитиною.

Раніше така відпустка батькові дитини, бабусі, дідусю чи іншим родичам, які фактично доглядають из-за малюком, надавалася на підставі довідки з місця роботи или навчання матері про тетка, що вона вийшла сверху роботу до закінчення терміну її декрету. Таким чином закріпився дискримінаційний підхід, по (по грибы) яким право батька чи інших родичів нате відпустку для догляду следовать дитиною було похідним від власть матері, тобто лише мати могла делегувати ей-же-ей на декрет іншим. От це у випадках, коли мати дитини є, наприклад, самозайнятою особою альбо ФОПом, батько теж никак не міг скористатися відпусткою угоду кому) догляду за дитиною.

Логика, що його підписав Президент(ствующий) держави, запроваджує новий сорт відпустки — одноразова відпустка около народженні дитини тривалістю впредь до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця.

Така відпустка надаватиметься комусь одному: чоловіку, сандружина якого народила дитину; батькові дитини, якщо він малограмотный одружений з матір’ю дитини, але проживає спільно; бабусі или діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає из-за нею.

Законом також визначено відпустку чтобы догляду за дитиною давно досягнення нею трирічного віку як рівне юриспруденция кожного з батьків.

Також встановлено монополия працівників обох статей, які мають дітей или повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, для додаткову відпустку.

Цей канон дасть змогу створити передумови на посилення ролі батька у вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.