Земельна реформа: з понад 3 тисяч правок нардепи розглянули 160

Вeрxoвнa Рaдa нa зaсідaнні у вівтoрoк дві з пoлoвинoю гoдини рoзглядaлa прaвки дo прoeкту зaкoну № 2194 щoдo удoскoнaлeння систeми упрaвління тa дeрeгуляції у сфeрі земельних відносин, передає кореспондент УНН.

Яко, розгляд законопроекту до другого читання почався о 12:30 і завершився о 15:00. Народні депутати дійшли впредь до 160-ї правки.

Зазначимо, всього поперед зазначеного законопроекту для підготовки його предварительно другого читання та повторного другого читання надійшло 3128 пропозицій та поправок. Комітет з питань аграрної та земельної політики запропонував врахувати 748 пропозицій.

Относительно що законопроект

Як стверджують автори, билль має на меті реформування системи управління у сфері земельних відносин та зняття штучних обмежень господарської діяльності исполнение) спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу, скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою.

Проектом закону пропонується, зокрема:

– Передати землі державної власності ради межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі с целью виконання її функцій) по комунальної власності сільських, селищних, міських взыграла душа.

– Встановити на законодавчому рівні чіткий механізм порядку встановлення і фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад, у тому числі об’єднаних.

– Надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.

– Відмовитися від існування спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, із передбаченням існування натомість центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних.

– Надати повноваження із здійснення державного контролю ради використанням та охороною земель:

• обласним державним адміністраціям (які в перспективі, після завершення реформи децентралізації, будуть трансформовані у префектури),

• виконавчим органам сільських, селищних, міських -радехонек).

– Скасувати інститути державної експертизи землевпорядної документації та агрохімічної паспортизації земель.

Билль пропонує також скасувати погодження з урядом продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної і комунальної власності іноземним юридичним особам.

Пропонується виключити із Земельного кодексу норми, які обмежують можливість іноземців та іноземних юридичних осіб придбавати вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення следовать межами населених пунктів.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.