Зеленський підписав закон про колекторів

Зaкoн пoкликaний зaxистити бoржників від нeдoбрoсoвісниx кoлeктoрів, які пoрушують зaкoнoдaвствo, щoб змусити бoржників пoвeрнути бoрг.

Прeзидeнт Вoлoдимир Зeлeнський підписaв зaкoн прo захист споживачів під часок врегулювання простроченої заборгованості. Оборона це повідомляє прес-работа Офісу президента в понеділок, 12 квітня.

Логичность покликаний захистити боржників від дій недобросовісних колекторів.

"Сьогодні в Україні налічується понад 200 скажем званих колекторських компаній, прежде послуг яких звертаються фінансові установи у випадках наявності простроченої заборгованості у своїх клієнтів. Однак ця шар в Україні залишається погано врегульованою возьми законодавчому рівні, тому колектори нерідко діють з порушеннями законодавства на спонукання боржників повернути борг", – пояснили в ОП.

Новий капитулярий. Ant. преступление вводить чіткі правила поведінки як чтобы кредиторів, так і для колекторів присутствие врегулюванні проблемної заборгованості. Зокрема, райтс встановлює вимоги до кредитодавця і колекторських компаній, зокрема: дотримуватися етичної поведінки з боржником; інформувати його в разі залучення колекторської компанії альбо поступки права витребування новому кредитору; укладати договори тільки з компаніями, включеними после реєстру колекторських компаній НБУ; контролювати дії залучених колекторських компаній. Следовать недотримання цих вимог передбачено штрафи.

"Відповідно впредь до закону, перед укладенням договору ради споживчий кредит кредитор повинен проінформувати споживача насчет можливість залучення колекторської компанії в разі непогашення заборгованості в термін. У договорі относительно споживчий кредит має бути відображено ей-богу споживача звертатися до Національного банку України в разі порушення законодавства у сфері споживчого кредитування", – сказано в повідомленні.

Логика також встановлює вимоги давно взаємодії зі споживачем (либо його представником) при врегулюванні простроченої заборгованості. Зокрема, під миг першого спілкування кредитор разве колекторська компанія повинні повідомити своє найменування, ім'я та прізвище представника, правову підставу про звернення і розмір простроченої заборгованості, а возьми вимогу споживача – також надати відповідні документи протягом семи робочих днів.

У свою чергу, Нацбанк отримує повноваження контролювати дотримання банками, іншими фінансовими установами та колекторськими компаніями законодавства для захист прав споживачів фінансових послуг.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.