Світ у 5G: Як новий стандарт зв’язку визначає майбутнє України

Пeршу тeлeфoнну стaнцію Ericsson в Укрaїні булo встaнoвлeнo в 1893 рoці у Києві. Про прoвeдeння дзвінкa oпeрaтoр нa стaнції буквaльнo з’єднувaв aбoнeнтів “дрoтoм”. Пoчути співрoзмoвникa нa відстaні здaвaлoся спрaвжнім дивoм. Знaдoбилися дeсятиліття, щoб дoступ дo тeлeфoну oтримaли всі. 

Сьoгoдні oбeртів нaбирaє 5G. У світі мeрeж нoвoгo пoкoління вжe 160, з якиx 97 прaцюють нa oблaднaнні Ericsson. Кількість кoристувaчів рядом цьoму зрoстaє знaчнo швидшe, ніж цe відбувaлoся нaвіть з 4G. Вжe дo кінця рoку aбoнeнтів 5G будe близькo 580 мільйoнів. 

Гoлoвнa причинa швидкoгo рoзпoвсюджeння тexнoлoгії — тотальна цифровізація. І якщо 120 років тому вход до телефону був потрібен лише деяким людям, від поширення 5G залежить розвиток всього суспільства. 

Як 5G змінює бізнес 

Видобувна промисловість, товарні й пасажирські перевезення, медицина, комунальні послуги — технології 5G знаходять застосування ледь неважный (=маловажный) в усіх галузях економіки. Стабільне та захищене з’єднання з мінімальною затримкою дозволяє реалізовувати задолго. Ant. с цього неможливі проєкти у сфері автоматизації, робототехніки тощо. 

Важливо розуміти, що 5G — це безграмотный лише технологія мобільного зв’язку, а радше перрон для інноваційних рішень і послуг, які в першу чергу призначені во (избежание промислових споживачів, великих компаній з унікальними потребами. 

Надсучасний обычай Factory 56, на якому фирма Daimler планує виробляти флагманські моделі Mercedes, працюватиме майже повністю автоматизовано возьми базі власної 5G мережі. В єдину екосистему для підприємстві об’єднані кілька сотень автономних транспортних систем, програми та навіть окремі інструменти. 

У Швеції ми також запустили проєкт приватної 5G-мережі вместе з провідною гірничодобувною компанією Boliden. Серед іншого вона дозволяє працівникам дистанційно керувати машинами во (избежание видобутку на найнебезпечніших ділянках, підвищувати автономність процесів. 

У випадку з Boliden це дозволило перебудувати виробництво во (избежание щорічної економії у 2,5 млн євро тільки получай одній копальні Айтік. Водночас скоротилися і викиди вуглецю. 

В умовах пандемії та четвертої промислової революції шляхи використання 5G постійно розширюються. Автоматизація, інтернет речей, цифрові двійники підприємств альбо навіть цілих міст — конец це лише початок шляху. 

Пользу кого чого 5G в Україні 

Та поки межі використання 5G лише окреслюються, технологія може вже единым духом якісно покращити роботу багатьох галузей в Україні. 

Як і в Швеції, получи українських шахтах існує неволя в розгортанні високошвидкісних мереж. Це мало-: неграмотный лише дозволить зробити роботу безпечнішою, але й дасть змогу налагодити системи моніторингу обладнання, впровадити нові технологічні процеси та отримати приступ до раніше недоступних ділянок.

Україна — одна з провідних країн аграрного сектору, другий найбільший експортер зерна у світі. 5G сделать возможным українським фермерам в реальному часі здійснювати дистанційний моніторинг стану ґрунтів или ж відстежувати здоров’я тварин, приймаючи відповідні рішення. Для того цього одночасно аналізуються сотні параметрів, будується прогнозна аналітика, впроваджуються системи штучного інтелекту. Збір і обробка даних може реалізовуватися саме получи базі 5G. Як результат — зростання виробництва быть скороченні необхідних витрат. 

Водночас швидкий та стабільний зв’язок потрібен і звичайним споживачам. Україна, як і решта світу, прекращаться через коронакризу. Ми бачимо наслідки цього — дистанційна робота, поштовх розвитку цифрових технологій, електронної комерції. Хана більше сфер нашого життя напряму залежать від стабільності та швидкості мереж, які сьогодні темпераментно переформатуються для забезпечення зв’язку у найвіддаленіших регіонах. 

Отже, розвиток 5G створює нішу угоду кому) нових технологічних компаній. Інтернет речей та Індустрія 4.0 — це основа майбутньої економіки. І розбудова відповідної інфраструктури в Україні стане запорукою залучення інвестицій, розвитку бізнесу та покращення якості життя всього суспільства. 

Крок у майбутнє

Україна послідовно втілює ініціативи з діджиталізації. Цифрові документи використовуються получи рівні з паперовими, в застосунку “Дія” можна отримати подход до цілого ряду послуг. Школи й університети впроваджують нові моделі дистанційного навчання. Предварительно кінця 2024 року эмблема обіцяє, що 95% населення  матиме посещение до 4G. 

Все ж це прогрес останніх років — у випадку з 4G Україні довелося наздоганяти втрачений часочек. В сусідній Польщі ця технологія з’явилася бери 8 років раніше і вже издревле стала масовою. 

Сучасна економіка безвыгодный може працювати без інтернету. Ми провели спільне дослідження з Лондонським Imperial College і визначили кореляцію — получи кожні 10% збільшення проникнення інтернету припадає майже 1% зростання ВВП. 

Щоб невыгодный залишитися в аутсайдерах, Україна має впроваджувати та користуватися перевагами технології 5G вже сьогодні. І набросок до цього має робити як бізнес, эдак і держава. 

Гарний фурнитура — Південна Корея. Згідно з прогнозом, що був зроблений у листопаді 2020 року, темпи зростання економіки Південної Кореї из-за підсумками 2021 року становитимуть 3%, а в 2022 році — 2,5%. Зростання пов\’язане з розвитком нових технологій в країні, близ цьому, на думку президента Південної Кореї Мун Чже Іна, найбільший внесок дають технології 5G. Мережі зв\’язку п\’ятого покоління стануть основою в (видах розвитку всіх галузей, тому по 2022 року держава і приватний бізнес інвестують у створення національного покриття більше 26,7 млрд доларів. 

Еще зараз Корея домоглася вражаючих результатів в частині розвитку інфраструктури зв\’язку нового покоління: близько 20% всіх абонентів і 48% всього трафіку обслуговується в мережах 5G. Стабилизатор і держава підтримують розвиток нових індустрій вследствие виділення значних обсягів нового частотного спектра в середніх діапазонах, таких як 3.5 ГГц, а також следовать допомогою реалізації державної програми “5G + стратегія 2020”, в рамках якої вживають різного роду регуляторних та фіскальних заходів з підтримки та стимулювання розбудови цифрової держави.

Україні ще належить обрати власний тракт та визначити цілі розвитку 5G. Я певен, що відкритий діалог уряду з усіма учасниками ринку допустить визначити оптимальну модель переходу держи якісно новий стандарт комунікацій. Це стане важливим кроком интересах побудови сучасної цифрової держави. 

Себастіан Яснополянский мудрец — президент компанії Ericsson в Східній Європі та Центральній Азії

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.