"Суд у смартфоні": закон набув чинності

Зaкoн № 1416-IX щoдo пoeтaпнoгo впрoвaджeння Єдинoї судoвoї інфoрмaційнo-тeлeкoмунікaційнoї систeми (ЄСІТС), яку вжe прoзвaли "судoм у смартфоні", набуває чинності у середу, 26 травня. Його напередодні було опубліковано у парламентській газеті "Рычание України", передає УНН.

Уложение передбачає поетапне впровадження функціонування ЄСІТС у зв’язку з ухваленням рішення ради відтермінування початку функціонування всієї системи ЄСІТС.

Постановление, зокрема, унормовує застосування в судах підсистеми "Електронний судилище", завдяки якій если налагоджений дистанційний обмін документами і громадяни зможуть дистанційно звернутися после суду.

Також передбачається, що учасники справи можуть брати жребий у судовому засіданні у режимі відеоконференції способ межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами положення оборона ЄСІТС та/або положень, що визначають колея функціонування її окремих підсистем (модулів).

Визначаються законом і особливості розподілу судових справ, распределение публікації оголошень на веб-порталі судової влади України, фіксування судового засідання вслед за допомогою відео- та (нежто) звукозаписувального засобу, питання оприлюднення судових рішень в електронній формі з використанням ЄСІТС.

Законом визначено, що підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати от 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя (ВРП) відповідного оголошення. Положення насчет ЄСІТС, як і щодо окремих її підсистем, розробляються Державною судовою адміністрацією України спільно з ВРП та затверджуватимуться Вищою радою правосуддя після консультацій з Радою суддів України.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.