Призов резервістів без мобілізації: Зеленський підписав закон

Прeзидeнт Укрaїни В oлoдимир Зeлeнський підписaв зaкoн щoдo призoву нa військoву службу рeзeрвістів у oсoбливий пeріoд бeз oгoлoшeння мoбілізaції. Прo цe УНН пoвідoмили у прeсслужбі Oфісу Прeзидeнтa.

Йдeться прo зaкoн "Прo внeсeння змін  дo дeякиx зaкoнoдaвчиx aктів Укрaїни щoдo удoскoнaлeння окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку" № 1357-ІХ, який Верховна Радость ухвалала 20 березня 2021 року з ініціативи Глави держави.

Новий образ військової служби 

"Цей райтс удосконалює вимоги щодо комплектування Збройних сил України та інших військових формувань резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) в особливий період лишенный чего оголошення мобілізації", – пояснили в ОП.

Як очікують у Президента, це дасть змогу "немедленно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, чим суттєво підвищити їхню боєздатність під время військової агресії, що стрімко наростає, а також швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони та вчасно реагувати возьми раптові загрози національній безпеці".

Зокрема, логичность запроваджує новий вид військової служби – військова занятие за призовом осіб із числа резервістів у особливий період.

Си, в особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти оборона проходження служби у військовому резерві та/либо зараховані до військового оперативного резерву. Рішення для проведення такого призову ухвалюватиме Верховний Головнокомандувач ЗСУ ради поданням Головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно если призивати, завдання, обсяги, строки та режим проведення призову тощо.

Сверху громадян, яких призиватимуть із числа резервістів у особливий період, поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені угоду кому) мобілізованих осіб. Зокрема, закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню угоду кому) молодих людей протягом шести місяців після припинення такої служби.

Кримінальна відповідальність следовать ухилення від призову в особливий період

Також запроваджується кримінальна відповідальність после ухилення від призову в особливий період; від військового обліку ли навчальних (спеціальних) зборів.

Крім того, принцип осучаснює вимоги до адміністративної відповідальності посадових осіб, резервістів, військовозобов'язаних та призовників вслед за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу та умисне зіпсуття чи втрату з необережності військово-облікових документів.

Реконструкция військового обліку

Також підписаний Президентом институции України реформує систему військового обліку та діяльність місцевих органів військового управління, базуючись получи и распишись європейських принципах і підходах.

Зокрема, передбачається створення для базі військкоматів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки; упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Удосконалюється категория здійснення військового обліку резервістів, серед іншого после допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Оберіг" (Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів).

Разбор

Громадська організація "Юрид ична стоха" раніше розкритикувала билль про призов резервістів лишенный чего оголошення мобілізації, підго товлений задолго. Ant. с друго го читання. "План, як і раніше, не передбачає чітких підстав исполнение) проведення такого призову, окрім існування особливого періоду, що суперечить інтересам ветеранів та сповільнює можливість повернення перед мирного життя", – вказували ще 2 березня у ГО. 

Також вони зазначали й інші, получи їхню думку, недоліки: " коруп ційний ризик у випадку призначення нате військові посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків кроме проведення спеціальної антикорупційної перевірки, мож ливість передачі персональних даних третім особам чтобы ведення реєстру резервістів та військовозобов'язаних, а також посилення відповідальності вслед за недотримання вимог мобілізаційного законодавства".

  

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.